KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15792056
nr 1579 2056
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 260/310. Bildmått: 31x16 cm, yttermått inklusive ram: 47x32 cm
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 november 2023
kl 19:45:18
20/11 16:43:02
20 nov
Curt Burström
Läs mer om Curt Burström